VENEZUELA - Brány do Ztraceného světa
3D PROJEKCE

 

 

Když bůh tvořil Zemi dal nejkrásnější hory, řeky, květiny i zvířata do Venezuely. Pak se zamyslel, že je to nespravedlivé a přidal tam Venezuelce.
Venezuela je zemí zmítanou největší kriminalitou v Jižní Americe, špatně fungující infrastrukturou, ale i obrovským bohatstvím. Její unikátní příroda je  nevyčerpatelným zdrojem poznání i dobrodružných zážitku. Ilegální těžba zlata každý den ukrajuje pralesů a ničí to skutečně nejcennější co Venezuela má.
Přes civilizační džungli venezuelských měst navštívíme tropickou džungli delty Orinoka s jeho indiány kmene Warao.
Cílem poslední expedice byla stolová hora Akopán na jihu země. Jeskyňáři s pomoci místních domorodců Pemonů vystoupali pěšky horským lesem na náhorní plošinu. V místech, kde lidská noha dosud nikdy nestála zkoumali stovky metrů hluboké propasti.
Výpravě se nevyhnuly i vážné problémy. Při transportu výpravy se zřítilo letadlo a zahynul jeden z jejich členů.

Součástí projekce je i první český 3D dokumentární film: Domino - hra v podkroví ztraceného světa.

 

 

Marek Audy (*1969)


"Vstoupit do  neznámé jeskyně, je jako objevovat novou planetu". Od dětství  se věnuje speleologii. Od konce 80. let  organizuje speleologické expedice do zajímavých krasových oblastí celého světa. Je objevitelem nejdelších pískovcových jeskyní světa. Vedle vlastní explorace nových jeskynních systémů se věnuje fotografování a stereoskopii (3D). Jako uznávaný specialista na podzemní fotografii dokumentoval řadu mezinárodních speleologických objevů, např. objev jeskyně Tří naháčů v Íránu - nejdelší solné  jeskyně světa. V současné době je předsedou České speleologické společnosti.

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme