KOLUMBIJSKÉ Eldorádo

 

 

Kdo skutečně kouří kolumbijské doutníky? Je karneval v Barranquille opravdu druhý nejlepší v celé Latinské Americe? Jaký směnný kurz nabízí kolumbijští vojáci? Jak se po Andách jezdí s místním mlékařem? Kolik lidí si zaplave v bahnitém sopouchu vulkánu? Jaká byla poslední slova Simóna Bolívara? Kdo má nejradši smažené mravence? Jak se cestuje přes oceán poloprázdným dreamlinerem za sedm a půl tisíce? Co má společného Kafka s Marquézem? Proč se největší kolumbijská katedrála nachází v podzemí? A jakpak je to s tím Eldorádem?

Navštívíme především zasněžený NP El Cocuy, zapomenutou Villa de la Leiva, svébytnou kulturu Muisca, lagunu de Tota, originální NP Chicamoca, bezprostřední Barranquillu, koloniální klenot a pevnost Cartagenu, Santa Martu, pláže i džungli přímořského NP Tayrona, kávové plantáže a farmy, rybářské vesnice i hlavní město Bogotu.

 

 

Jana Troupová


Geografka, cestovatelka, publicistka článků a knih (Mezi dvěma kontinenty, Ajťákem v pralese i ženou indiána). Již téměř patnáct let jezdí (a občas tam i pracovně pobývá) do Latinské Ameriky, ale ráda má i jihovýchodní Asii a severní Evropu. Mezi její nejoblíbenější "destinace" patří jakékoli zákoutí vysoko v horách, bezprostřední lidé a živé tradice, zejména pak v kombinaci s Bolívií, Peru, Kolumbií, Salvadorem, Guatemalou, Barmou, Nepálem, Islandem. Cestuje sama, ve dvojici, s dvěma malými dětmi i jako průvodce.Jižní Ameriku Jana prvně navštívila v roce 2005 a to hned sama a na půl roku. Od té doby se tam cestovatelsky i pracovně vrací, občas na pár týdnů, občas měsíců. A vždy ji něco nového překvapí!

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme