CONTINENTAL DIVIDE TRAIL 2016 - přes 4500 km pěšky napříč kontinentem

 

V USA je více než desítka dlouhých, několikaměsíčních trailů, Continental Divide Trail je bez debaty nejdelší a nejnáročnější  - vede po nejvyšších hřebenech skalistých hor napříč kontinentem od Mexika po Kanadu. Pouště, sníh, nadmořská výška, požáry, sucho, medvědi... čekali jsme to náročné, ale skutečnost během 5ti měsíců na trailu se ukázala brutálnější - těch necelých 5000km nás prověřilo ve všech směrech a pokaždé na maximum. Brutalita má mnoho podob. Tady jsou všechny jen a jen vaše!
Naše promítání není  jen o místech, kterými jsme prošli, ani nemá super videa... je hlavně o tom, co můžete na tahkle dlouhém treku zažít, o úžasných, inspirativních lidech které potkáváte, o úplně jiném životě...
Jak se dá cestovat "nalehko" ?
Americká komunita kolem ultralehkého trekkingu považuje za "nalehko" základní hmotnost výbavy (tzn. všechno co si na trek nesete s výjimkou základního oblečení, které máte na sobě, jídla a vody) do 7kg. Budete překvapení, ale na tuto hmotnost se dá poměrně lehce dostat, aniž byste nějak výrazně polevili ze svého komfortu. Takže celková hmotnost vašeho batohu na třídenní výšlap se i s jídlem a 2 litry vody vejde do 12kg.

 

 

Petr Kosek (*1979)


Aktivní lezec a cestovatel především po americkém kontinentu. Podnikl několik delších treků a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA. Po objevení dlouhých treků podnikl téměř 5-ti měsíční, 4200km dlouhý, pěší průchod Pacific Crest Trailu napříč nejvyššími pohořími na západě USA v roce 2012. Posledním opravdovým dobrodružstvím byl průchod 4500km dlouhého Continental Divide Trailu po nejvyšších horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016. Od mexické hranice po Kanadu.

Olga Kosková (*1980)

 

Díky manželovi Petrovi objevila nadšení pro vysokohorskou turistiku. Continental Divide Trail byl jejím prvním ultradlouhým trekem. Před tím její nejdelší trek trval týden. Po osmi letech života v korporátní firmě chtěla zažít opravdové dobrodružství a sama rozhodla, že se na trek CDT vyrazí v roce 2016. Díky treku zjistila, jak jednoduchý život může být a všem, kdo jen trochu uvažuje o tom zažít úplně jiný život ho doporučuje.

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme