Cesta na JENISEJ aneb nutný je věřit a strašlivě chtít

 

 

K patagonským ledovcům denně vyjíždí desítky autobusů, jezera brázdí vyhlídkové lodi a pustou Atacamu i africké safari lze obdivovat z pohodlí klimatizovaného vozu. Podobně je také jen otázkou peněz doletět vrtulníkem na stolové hory, přestože trčí kilometr vysoko, kdesi nad neprůchodnými amazonskými pralesy.
Vypravíte-li se na tato místa zlákáni krásnými fotografiemi, možná budete zklamáni. Za vyhlídkovými terasami naleznete pytlíky ze supermarketů a vyhozené PET láhve. Turistické značení je dokonalé, a pokud se nevrátíte v den, který jste uvedli v návštěvní knize, správce parku či jiný úředník po vás vyhlásí pátrání. Sibiřská tajga zůstává místem bez civilizace. Svobodným kusem planety, kde vás nikdo hledat nebude. Fotografie odsud jsou skutečné a pravdivé. I divočina je opravdová. Nezbývá než se sbalit a jet...“

 

 

 

 

 

 

Marek Audy


Je speleolog, fotograf, spisovatel, znalec podzemí Moravského krasu. Podnikl mnoho výprav, z nichž nejdůležitější byla ta do venezuelských stolových hor, kde objevil naprosto unikátní svět. "Jeskynní svět, to je úplně jiná planeta," říká Marek.

 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme