SKI BOLIVIA 2017 aneb s lyžemi do říše Inků

 

 

Nad bájným jezerem Titicaca a nekonečnými rozlohami náhorní plošiny Altiplano ční vysoko do mraků zaledněné šestitisícové štíty pohoří Cordillera Real. Štíty, které staří Inkové uctívali, protože je považovali za trůny svých bohů. Když je uviděli první evropští objevitelé, neváhali je nazvat ,,Himalájemi Nového světa“. Je to domov kondorů, pum a ztracené říše Inků. Právě sem se na jaře vypravili opět s lyžemi na svých batozích, resp. nohou naši expediční skialpinisté, bratři Švihálkové, a pokusí se prozkoumat, vylézt a následně slyžovat několik bolivijských šestitisícovek.

 

 

 

 

Jiří (*1989) a Ondra (*1992) Švihálkovi


Brněnští rodáci patří k české špičce v extrémním a expedičním skialpinismu (KEJDA SKI TEAM). V současné době jsou také frekventanty kurzu horských vůdců UIAGM. Na hory společně vyráží už přes deset let, během této doby absolvovali výstupy a sjezdy na čtyřech kontinentech, mají za sebou ale i lezecké výstupy všude po Evropě. Jejich skialpové expedice je zavedli téměř do všech koutů Alp a Tater, do všech norských pohoří, do pohoří Cordillera Blanca v Peru, nepálského Himaláje nebo do marockého Atlasu.
Za sjezd tří peruánských šestitisícovek Nevado Copa, Tocllarahu a Ranrapalca v roce 2013 obdrželi ocenění za Výstup roku od ČHS. Jirka se v roce 2014 zúčastnil česko-slovenské expedice na osmitisícovku Dhaulagiri, kde vyvázl z lavinou zavaleného base campu. 

 


 Kontakt

mail : festival@caminos.cz
mobil : +420 736 641 006

Caminos z.s.
Vítězná 321/60
360 01 Karlovy Vary
IČ 22671323
Česká spořitelna a.s.,
4334662379/0800

 

  

              Logo ke stažení zde
PNG  |  JPG
  |  PDF EPSAI  |  CDR

   Doporučujeme