top of page

Program 2024 CAMINOS festival

Caminos program pátek
program sobota CAMINOS festival

Jana Dyedeková

Omán

1. června 2024 v 10:00 hod

Od moře až na vrchol Ománu 
Desetidenní cesta severním Ománem přes tradiční trhy, nejvyšší horu, po zavlažovacích faladžích, krásných vádí až k moři, kde se skoro nikdo nekoupí.

Milan Daněk

Zrození k běhu aneb jak mexičtí indiáni poráží nejlepší ultramaratonce planety

1. června 2024 v 16:30 hod

Born to Run.

Takto popsal mexické Tarahumary v názvu své knihy Christopher McDougall. Bestseller si přečetly miliony lidí na celém světě a čtenáři hltají, jak domorodci závodí v sandálech vyrobených z gumy starých pneumatik. Jsou opravdu zázrační běžci chránící svůj tajemný recept na šťastný život? Nebo obyčejní lidé, kteří jsou spíše nuceni utíkat než jen běhat? O tom vám poví účastník legendárního závodu v Měděných kaňonech a autor knížky Ti, kteří utíkají pěšky, českého pokračování příběhu zmíněného knižního bestselleru.

Jarda Rejcha

„Čas na čaj, čas na štěstí“ - povídání o čaji a čajování v přírodě

2. června 2024 v 11:00 hod

Rád vám budu chvíli průvodcem po cestách, které nemusí vést daleko, a přesto stojí za navštívení. Mám rád čaj, dobrý čaj. Rád si ho vychutnám doma, ale ještě raději v přírodě na nějakém pěkném místě, kde se cítím dobře. Říkám tomu „čajování“ a dá se říci, že čajování v přírodě je můj životní styl, při kterém objevuji krásy našeho kraje, ale vlastně také sám sebe. 

Příroda kolem nás nabízí nečekanou pestrost krásných míst – vyhlídky ve skalách, řeky v údolí i malebné potůčky, zatopené lomy, památné stromy neuvěřitelných rozměrů a tvarů, ztracená místa v lese, nebo třeba rozkvetlou louku s pestrobarevným kobercem květin. A v každém ročním období je zde co objevovat a obdivovat. Například východy slunce, když sedím s miskou voňavého čaje, třeba na Šemnické skále, pode mnou se líně rozvalují mlhy a ptáci teprve začínají zpívat.  Myšlenky plynou volně po obzoru, zrovna tak, jako ta pára z konvičky…. a svět je aspoň v tu chvíli, na tom místě, úplně v pořádku. 

2.

letní cestovatelský festival CAMINOS

Hlavní myšlenkou cestovatelského festivalu je ukázat, že svět nemusí být vždy takový, jaký je nám běžně prezentován. Festival Caminos chce lidi sbližovat a návštěvníky zaujmout vyprávěním o cestách do různých koutů světa a vytrhnout je tak z jejich běžných životních rytmů. Ke skvělé atmosféře festivalu každoročně napomáhá příjemné prostředí kinosálu Drahomíra, a letos již po druhé i venkovní prostředí nádherně zelené a voňavé botanické zahrady Bečov.

 

Ve dnech 31. 5. - 2. 6. 2024 se v Bečovské botanické zahradě uskuteční letní cestovatelský festival Caminos.

 

Během víkendu se představí známí i neznámí cestovatelé, aby na velkoplošné obrazovce umístěné přímo v srdci botanické zahrady odprezentovali svá vyprávění z cest. Návštěvníci festivalu si krom poslechu a shlédnutí cestovatelských přednášek mohou zatančit polynéské tance, zabubnovat na africké rytmy, zasoutěžit o hodnotné ceny (stand up paddle board, koloběžka, kempové vybavení), slézt bio feratu, ochutnat exotická jídla nebo poslechnout zajímavou hudbu při živých koncertech. Pro návštěvníky je připraveno pečení novozélandského pokrmu "Hangi", ukázka tanečního vystoupení "Haka" a pečení v popelu.  Sobotní a nedělní ráno bude prostřeno se "Snídaní na molu".

Pro děti je připraven dětský sportovní koutek Decathlon a umělecká dílna "Zlatý pes", kde si děti mohu vyrobit polynéskou čelenku nebo namalovat obrázek. Finanční výtěžek z umělecké dílny bude věnován psímu útulku.

Letní cestovatelský festival v Bečovské botanické zahradě je akce především o setkání cestovatelů a lidí se zájmem o cestování.

  • Facebook
  • Instagram
CAMINOS festival 2024
CAMINOS festival 2024
bottom of page