top of page

Program 2024 CAMINOS festival

Caminos festival pátek 31. 5. 2024
Caminos festival sobota 1. 6. 2024
CAMINOS festival - neděle 2. 6. 2024
CAMINOS festival - Jakub Škrha

Brazilské bubnování

Jakub Škrha je perkusista, hudební dramaturg a manažer. Jako perkusista se nejvíce zaměřuje na brazilské rytmy a sambu, ovšem své uplatnění najde v široké škále různých žánrů. Po absolvování Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se rozhodl pro aktivní kariéru muzikanta. Žil dva roky v Rio de Janeiru, hlavním městě samby, kde studoval rytmy a hru na perkuse u těch nejlepších brazilských učitelů. Jako jeden z mála Evropanů a jako jediný Čech se stal součástí toho největšího a nejslavnějšího karnevalu na světě, karnevalu v Riu. Dva roky po sobě hrál v bubenickém orchestru (batería) školy samby Unidos do Viradouro a Academicos do Cubango. Kromě hraní a zkušeností se školami samby v Riu Jakub v Brazílii studoval rytmy a perkuse v “Maracatu Brasil – Ritmos Brasileiros e Universais” a také v “Escola Portatil da Música – Casa do Choro” a učil se od předních brazilských perkusistů.

Návštěvníci druhého letního festivalu Caminos mají jedinečnou možnost zabubnovat si společně s tímto vynikajícím bubeníkem. Vlastní bubínky a bubny vítány!

CAMINOS festival - Papis Nyass

Africké bubnování

Špičkový bubeník, perkusionista a skladatel západní africké hudby Papis Nyass se narodil v Gambii, ale v České republice už žije déle než ve své rodné zemi. Lekce, které vede s láskou a velkou radostí jsou plné pozitivních emocí, vášně a mají dokonale relaxační účinek. 

Narodil jsem se v Gambii v západní Africe a žiji v Praze od roku 1996. Jsem český cityzen. Mým úkolem je ukázat to nejlepší z mé kultury. Provádím západoafrické rytmy a učím tanec. Dělám rytmickou terapii, bodyperkuse a afrobodyshape. Miluji práci s lidmi všeho druhu z jakéhokoli koutu společnosti. Vidím sám sebe jako světového občana....

Hraji na tradiční západoafrické nástroje dovezené z Gambie jako jsou jembe, basové bubny dun dun, sang ban, ken ken a další perkusivní nástroje. Gambie, odkud pocházím, je zemí šťastných lidí s velkým úsměvem a otevřeným srdcem. Rodina a komunita je na 1. místě.  Tento přístup přenáším do svých lekcí afrického tance a bubnování. 

Přijďte si vyzkoušet mé lekce plné emocí, zábavy a úlevy probíhající v bezpečném kruhu. 

Těším se na vás!

2.

letní cestovatelský festival CAMINOS

se uskuteční v nádherném přírodním prostředí Bečovské botanické zahrady v termínu 31. 5. – 2. 6. 2024. V případě nepříznivého počasí jsou zajištěny velkokapacitní stany.

Vnitřní prostory učebny „Na sádkách“ budou hostit cestovatelský festival Caminos „Pro mládež“ a nabídnout edukativní cestovatelské povídání a promítání od zkušených cestovatelů. 

Druhý ročník letního cestovatelského festivalu Caminos tak nabídne návštěvníkům kromě tradičních cestovatelských přednášek a promítání, exotické tance, brazilské a africké bubnování, cestovatelské vaření, čajovnu, hudební koncerty, stand up povídání, workshopy a dětský sportovní koutek nebo soutěže o hodnotné ceny v rychlostní jízdě na koloběžce, vodním stand up paddleboardu, lezecké bio feratě nebo v pečení o nejlepší bábovku. Pro návštěvníky festivalu budou po celou dobu konání připraveny stánky s občerstvením světové i domácí kuchyně. Těšit se můžete na mexické, indické, vietnamské nebo japonské speciality.

  • Facebook
  • Instagram
CAMINOS festival 2024_edited.jpg
CAMINOS festival 2024
bottom of page